wtorek, 19 stycznia 2016

25. W brzoskwiniowym akcencie - serweta

Witam znów. I tak oto pomiędzy przerwami w robieniu obrusu powstała taka oto serweta o średnicy około 40cm. Może przyozdobić mały stół bądź też komodę. Wybrałam ten kolor, bo akurat jak ją zaczynałam za oknem świeciło słońce i pomyślałam, że można by już rozpocząć prace wiosenne, choć niestety mamy jeszcze zimę. Serwetkę wykonałam szydełkiem 1,25 mm oraz kordonkiem w kolorze brzoskwiniowym Gründl. Schemat pochodzi z Diana Robótki 2/2009.

W międzyczasie powstał już też koszyczek wielkanocny, choć mam chwilowo problemy z naciągnięciem go. (Woda z cukrem nie zadziałała do końca tak, jakbym tego chciała) Trzeba troszkę go stuningować. Także już wkrótce napewno pojawi się on na moim blogu. 

Dziękuje bardzo za odwiedziny i pozostawione komentarze. Życzę wszystkim miłego dnia oraz cierpliwych szydełkowych chwil. Do następnego .... :)

30.10.2016

Czas pracy:   8h
Zużyty materiał: w sumie ok. 250mCzas, który poświęciłam szydełku:  13dni 12h 30min
Tyle metrów już zużyłam razem: 7540m

Pozdrawiam serdecznie!
Klaudia

2 komentarze:

  1. Piękna serwetka i kolor piękny.Spróbuj w krochmalu ługa wykrochmalić.Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuje bardzo :) Mam taki zamiar, ale jak będzie więcej do krochmalenia, bo puszczam normalnie w automacie. A te co mam w zasięgu małego łobuza to nie krochmale w ogóle, bo mi wciąż latają po ziemi niestety. Na ładne efekty muszę jeszcze troszkę poczekać, aż maluchowi się znudzi ściąganie wszystkiego. Jednak dziękuje za rade. Pozdrawiam cieplusio

      Usuń

Dziękuje Wam za wszystkie komentarze.
Za każde odwiedziny i ślad pozostawiony po sobie.
Dzięki Wam mam motywacje do tworzenia tego bloga.
Pozdrawiam,
Klaudia

klaudiapiszczan85@gmail.com

You might also like